Menu
Obec Spišské Bystré
ObecSpišské Bystré

Novoročný príhovor starostu obce

Novoročný príhovor starostu obce 2

Novoročný príhovor starostu obce - 2023

Milí spoluobčania,

dovoľte mi srdečne Vás pozdraviť pri príležitosti začiatku  nového roka 2023.

Máme za sebou  čas najkrajších sviatkov v roku, ktoré majú mnoho krásnych  prívlastkov a som presvedčený o tom, že každý z nás ich skutočne prežíval originálne vo svojej rodine, vo svojom vnútri či so svojimi najmilšími, najdrahšími, často s tými, na ktorých v priebehu celého roka nemáme toľko času ako by sme si predstavovali. Boli to sviatky radosti, pokoja, lásky, obdarovania, bol to čas požehnaný a vždy niečím jedinečný, výnimočný a neopakovateľný.  

    Vianoce automaticky spájame s obdobím vítania nového roka a pri tejto príležitosti často hodnotíme  končiaci sa rok a formulujeme naše očakávania od prichádzajúceho roka. Mnohí si dávajú predsavzatia a plány, všetci žijeme v očakávaní príchodu niečoho pekného  či krajšieho, dobrého či lepšieho alebo  úspešnejšieho, než sme doteraz spoznali a zažili.

Toto obdobie má svoje čaro, veď začiatkom nového roka, niekedy aj niekoľko týždňov neskoršie, takmer každá naša komunikácia začína novoročným vinšom.

Myslím si, a som o tom presvedčený, že rok 2022 bol pre našu obec mimoriadne  úspešným a do značnej miery prelomovým.  Výborne sa nám darilo aj v oblasti ďalšieho zveľaďovania obce, v realizácii rôznych projektov, ktoré nielenže skrášlili našu obec, ale aj znižujú v týchto dňoch tak mimoriadne veľkú finančnú a energetickú náročnosť. Áno, hovorím o zateplení  budov  základnej školy a telocvične.

Po dvoch rokoch covidových opatrení sa nám podarilo rozbehnúť v našom krásnom kultúrnom dome, či Kubašku kultúrny a spoločenský život v obci viacerými peknými kultúrnymi podujatiami rôznych žánrov. Pokiaľ nám to finančná situácia dovolí, radi by sme pokračovali v nastolenom trende   a verte, že  periodicita kultúrnych akcií alebo aktivita nie je ovplyvnená neochotou  obce, ale v duchu konania správneho hospodára, je úmerná našim ekonomickým a finančným možnostiam. Aj napriek nepriaznivej spoločenskopolitickej a hospodárskej situácii sa budeme snažiť s mojimi spolupracovníkmi naďalej získavať pre obec finančné prostriedky z eurofondov a   realizovať ďalšie projekty, ktoré všetkým obyvateľom skvalitnia  život v našej krásnej obci.

Dovoľte mi preto, aby som tento priestor využil aj na to, aby som sa Vám opakovane  poďakoval za spoluprácu, ale najmä za obetavú prácu všetkých dobrovoľníkov z radov spolkov v prospech našej obce, za Váš zodpovedný prístup k plneniu občianskych  povinností a v neposlednom rade za šírenie dobrého mena našej  obce.

V mene svojom Vám všetkým  želám v  roku 2023  najmä pevné zdravie, veľa pokoja, radosti a Božieho požehnania vo Vašich rodinách, veľa  úspechov v osobnom živote a hlavne množstvo dobrých myšlienok a silu na ich realizáciu, ako aj trpezlivosť  pri zdolávaní všetkých nástrah  v súčasnom rýchlo meniacom sa svete, ktorý na nás všetkých  kladie čoraz väčšie nároky.

 Za nás všetkých však vyslovujem želanie, aby sme všetky problémy, ktoré život prinesie, riešili predovšetkým  v  slušnom a korektnom duchu hľadiac predovšetkým pre dobro väčšiny. Nech sa nám v našom spoločnom konaní pre dobro obce a nás všetkých darí po celý rok 2023!

Úspešný nový rok 2023 Vám želá starosta obce  Marián Luha        

Dátum vloženia: 1. 1. 2023 12:45
Autor: Správce Webu

Život v obci

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7
1
8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Dnes má meniny

Meniny má Stela, Amadeus, Evald, Amadea

Aktuálna teplota

3.10.2023 16:13

Aktuálna teplota:

19.7 °C

Vlhkosť:

61.9 %

Rosný bod:

12.2 °C

Kalendár zberu odpadu

Kalendár triedeného zberu komunálneho odpadu - 2023 (166.88 kB)

         

Zber nebez. odpadu mob. zberňou v obci bude v termínoch:

od 27.6.2023 do 4.07.2023

 

Alchýmia triedenia komunálneho odpadu

Odkazy

2

Projekty

euop

fond na podporu umenia

psktabuľa

obnova dediny

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:15
DNES:449
TÝŽDEŇ:1100
CELKOM:1387823

Villa Cubach

Villa Cubach

Náš mapový portál

Mapový portál

Virtuálny cintorín

Virtuálny cintorín

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Navždy nás opustili

Navždy nás opustili

NATUR-PACK

NATUR-PACK

Náučné chodníky

Náučné chodníky v obci

SMS spravodaj

Sms spravodaj