POZOR ZMENA! - Divadlo RAMAGU - Medveď a Pytačky - VYPREDANÉ

Oznamujeme Vám, že divadelné predstavenie Divadlo RAMAGU - Medveď a Pytačky, ktoré sa malo pôvodne uskutočniť túto nedeľu 27.3.2022 o 18:00 hod. v kultúrnom dome Villa Cubach sa kvôli zdravotným nepredvídaným komplikáciám zo strany Divadla RAMAGU presúva na nový termín - NEDEĽU 3.4.2022 o 18:00 hod.

PODUJATIE JE Z KAPACITNÝCH DÔVODOV VYPREDANÉ!

❗DOLEŽITÝ OZNAM – DIVADLO RAMAGU – MEDVEĎ A PYTAČKY❗

📢 Oznamujeme Vám, že divadelné predstavenie Divadlo RAMAGU - Medveď a Pytačky, ktoré sa malo pôvodne uskutočniť túto nedeľu 27. marca 2022 o 18:00 hod. v kultúrnom dome Villa Cubach sa kvôli zdravotným nepredvídaným komplikáciám zo strany Divadla RAMAGU presúva na nový termín a to NEDEĽU 3. apríla 2022 o 18:00 hod..

🎟️ Pôvodne zakúpené lístky ostávajú v platnosti.

🙏 Ospravedlňujeme sa za vzniknuté komplikácie a ďakujeme za pochopenie.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

❗Dôležitý oznam

🕊️ Z dôvodu úmrtia jedného z členov Divadla Commedia Poprad, sa žiaľ plánované divadelné predstavenie Kapustnica neuskutoční. Členom divadla ako aj rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

✅ Máme však aj dobrú správu, divadelná nedeľa, sa aj napriek tomu uskutoční v plánovanom termíne a čase (27. marec 2022 o 18:00 hod.). V našom kultúrnom dome sa predstaví divadlo RAMAGU, zo Spišskej Starej Vsi s divadelnou komediálnou hrou Medveď a Pytačky od A.P.Čechova v réžii Vlada Benka z Divadla Commedia.

🎟️ Pôvodne zakúpené lístky ostávajú samozrejme v platnosti. V prípade ak ich chcete vrátiť môžete tak urobiť buď na Obecnom úrade Spišské Bystré alebo v predajni rozličného tovaru na prízemí Obecného úradu Spišské Bystré.

👉 Lístky si stále môžete zakúpiť v predpredaji za 5 € na obecnom úrade alebo v predajni rozličného tovaru na prízemí obecného úradu. V prípade voľnej kapacity bude vstupné na mieste 7 €.

🎬 V skratke o predstavení od režiséra Vladimíra Benka, člena Divadla Commedia Poprad: „S menom A. P. Čechov je spojená celá moja doterajšia tvorba. Od absolventského predstavenia (JEDNOAKTOVKY) kurzu režisérov s Petrom Sherhauferom r. 1974, cez poviedku CLIVOTA, s ktorou Divadlo Commedia Poprad bolo až na Celoslovenskej prehliadke, vrátane 1. miesta na Celoslovenskej súťaži v prednese prózy vo Svidníku, až po inscenáciu KEĎ MUŽI PLAČÚ, ktorú sme oprášili v r. 1993 a máme ju stále v repertoári. Keď ma oslovil principál Divadla RAMAGU, Lukáš Marhefka, či by som s nimi nenaštudoval divadelnú hru a podmienka bola, aby tam účinkovali dvaja muži a jedna žena, okamžite som si spomenul na jednoaktovky A. P. Čechova, neprekonateľného znalca ľudskej duše. Medveď a Pytačky patria medzi klenoty tohto klasika svetovej dramatickej tvorby, ale čo je najdôležitejšie, ponúkajú tvorcom nesmierne množstvo spôsobov a fantázie na inscenovanie a priam vyzývajú jednotlivých členov súboru k mimoriadnym výkonom. Na malom priestore postavy rozohrávajú smútok, faloš, intrigy, pretvárku, lásku, honbu za majetkom... Odkrývajú svoje vnútro, aby nakoniec všetko vyústilo do nespútanej zábavy a oslobodzujúceho smiechu. Lebo pán Čechov tak chcel... Ostáva mi len veriť, že predstavenie, ktoré je nadčasové a herci mimovoľne starnú s ním, bude dlhé roky v repertoári súboru a bude prinášať radosť aj hercom, aj divákom"

⌛ Predstavenie trvá 70 min (1 prestávka), je vhodné pre dospelé osoby bez obmedzenia veku a deti od 12 rokov.

🎞️ Réžia: Vlado Benko

Hrajú: Lívia Frankovská, Zdenko Dudžák, Lukáš Marhefka