Optická sieť v našej obci!

tcom

Radi by sme Vás informovali, že spoločnosť Slovak Telekom, a.s. sa rozhodla realizovať v našej obci vybudovanie optickej telekomunikačnej siete. Táto sieť prinesie stabilné a rýchle internetové pripojenie.

Momentálne prebiehajú v obci zameriavacie a vytyčovacie práce potrebné pre spracovanie projektovej dokumentácie na vydanie územného rozhodnutia. Po vydaní potrebných rozhodnutí Slovak Telekom, a.s. plánuje so samotnou realizáciou začať v nasledujúcich mesiacoch.

Slovak Telekom, a.s. pripojí každú domácnosť v rodinnom dome alebo v bytovej jednotke, ktorá o pripojenie prejaví záujem. Samotnú prípojku Slovak Telekom, a.s. realizuje  z hlavnej trasy a vášho domu sa dotkne len okrajovo, inštaláciou malej skrinky na voľne prístupnom mieste, najčastejšie na fasáde budov a domov, na oplotení alebo na stĺpikoch pred oplotením.

Slovak Telekom, a.s. BEZPLATNE pripojí každú domácnosť v rodinnom dome alebo v bytovej jednotke, ktorá o pripojenie prejaví záujem. Toto BEZPLATNÉ pripojenie nie je nijako viazané na nutnosť využívať a platiť služby od Slovak Telekom, a.s.. Tieto služby si samozrejme v budúcnosti budete môcť objednať, prípadne si ich nebudete musieť objednať nikdy. Služby sa budú dať zriadiť aj bezprostredne po pripojení. Samotnú prípojku Slovak Telekom, a.s. realizuje podľa Vášho priania buď na hranici pozemku, na fasáde Vášho domu, prípadne ju nainštaluje až priamo u Vás v miestnosti, ktorú na to určíte. Pri budovaní optickej siete bude realizáciu týchto prípojných bodov realizovať Slovak Telekom, a.s  úplne bezplatne, avšak neskôr bude zriadenie takejto prípojky spoplatnené zo strany Slovak Telekomu, a.s.

Na zriadenie prípojky je potrebné vyplniť tlačivá, ktoré nájdete v prílohách nižšie:

Súhlas na pripojenie RD

Súhlas k vybudovaniu VR v BD

Súhlas k vybudovaniu VR v BD - Prezenčná

Viac informácii o budovaní optickej siete nájdete tu: Informácia pre záujemcu č.1 Informácia pre záujemcu č.2

Vyplnené tlačivo odovzdajte prosím na obecnom úrade v našej obci. My ho následne doručíme priamo Slovak Telekomu, a.s..

01_Súhlas - pripojenie RD.pdf

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 1,01 MB