Obec Spišské Bystré podala trestné oznámenie

Dňa 20.10.2022 Obec Spišské Bystré, zastúpená starostom obce Mgr. Mariánom Luhom, s jednomyseľným súhlasom všetkých poslancov Obecného zastupiteľstva podala na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Hranovnici trestné oznámenie.

Obec Spišské Bystré podala trestné oznámenie

Dňa 20.10.2022 Obec Spišské Bystré, zastúpená starostom obce Mgr. Mariánom Luhom, s jednomyseľným súhlasom všetkých poslancov Obecného zastupiteľstva podala na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Hranovnici trestné oznámenie.

Obdobie pred komunálnymi voľbami so sebou prináša legitímny politický súboj jednotlivých kandidátov uchádzajúcich sa o pozíciu či už starostu obce, alebo poslancov obecného zastupiteľstva. Avšak aj tento súboj má svoje základné morálne pravidlá a zásady. Žiaľ, musíme konštatovať, že niektorí jedinci sa tieto pravidlá rozhodli vedome ignorovať a uchýliť sa k zámernému šíreniu klamstiev. Taktiež nás veľmi mrzí, že sa úmyselne vytvára dojem, že len jedna zložka v obci funguje bezchybne a najlepšie. Považujeme to za dehonestáciu práce všetkých aktívnych ľudí v našej obci.

V uplynulých dňoch bol do schránok v obci distribuovaný leták jedného z kandidátov na starostu obce v ktorom sú uvedené závažné obvinenia o netransparentnom, predraženom a neefektívnom nakladaní s majetkom obce. Obec Spišské Bystré kategoricky odmieta uvedené tvrdenia, ktoré sa nezakladajú na pravde a považuje ich za úmyselné šírenie klamstiev. Práve z tohto dôvodu obec využije všetky zákonné možnosti na ochranu svojho dobrého mena, tak aj dobrého mena jej predstaviteľov. Na základe vyššie uvedených skutočností bolo dnes podané trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohovárania a keďže podozrenie sa týka aj nehospodárneho nakladania s verejnými zdrojmi, taktiež pre podozrenie z neoznámenia trestného činu.

Dátum vloženia: 20. 10. 2022 11:32

Meniny má Jaroslava