„NESIEME VÁM NOVINU“

Obec Spišské Bystré Vás pozýva na vianočný program, v ktorom sa Vám predstaví Folklórna skupina rodina Hlbocká s programom „NESIEME VÁM NOVINU“. Podujatie „NESIEME VÁM NOVINU“ sa uskutoční v utorok 29.11.2022 o 18:30 hod., v kultúrnom dome Villa Cubach. Vstupné na podujatie je dobrovoľné.

Obec Spišské Bystré Vás pozýva na vianočný program, v ktorom sa Vám predstaví Folklórna skupina rodina Hlbocká s programom „NESIEME VÁM NOVINU“.

Účinkujúci, Peter a  Katarína HLBOCKÍ – manželia, bývalí dlhoroční členovia známeho zoskupenia SĽUK. Spolu v programe s nimi vystúpi aj ich syn Jakub.

Počas vystúpenia budete mať možnosť vidieť a počuť všetky ľudové hudobné nástroje, ako sú fujara, gajdy, rôzne píšťalky – šesťdierková, koncovka, dvojačka, píla, drumbľa, husle, mrmlák, ozembuch, ninera, zvonce, signálny roh, rolničky, triangel. Koncert je orientovaný na Vianoce, vianočné zvyky a tradície, ale aj na zvyky, ktoré Vianociam predchádzajú. Počnúc obdobím prichádzajúcej zimy na Martina, sa postupne prenesiete významnými dňami, spojenými s rôznymi pranostikami a obradovými zvykmi (Katarína, Ondrej, Barbora, Mikuláš, Lucia), pričom na záver sa dostaneme k samotnému Štedrému dňu.

Podujatie „NESIEME VÁM NOVINU“ sa uskutoční v utorok 29.11.2022 o 18:30 hod., v kultúrnom dome Villa Cubach. Vstupné na podujatie je dobrovoľné.

Tešíme sa na Vás!

fs