Aktuality - Revitalizácia verejného priestranstva

Revitalizácia pomník

V uplynulých dňoch ste určite mnohí z vás zaznamenali stavebný ruch v okolí pamätníka obetí prvej a druhej svetovej vojny. Obec pristúpila k realizácii investičnej akcie s názvom: „Revitalizácia verejného priestranstva v obci Spišské Bystré". Predmetom tejto investície je úprava okolia pamätníka a vytvorenie atraktívnej oddychovej plochy s malým parkom, ktorá bude slúžiť všetkým obyvateľom a návštevníkom našej obce.

Bude zrealizované odstránenie telekomunikačného stĺpa, presun pamätných tabúľ, úprava priestranstva a okolia pamätníka, pričom dôjde k zrušeniu pravej strany vyvýšenej platformy múrika pamätníka, revitalizácii celej plochy osadením obrubníkov, palisádových obrubníkov, zatrávňovacej dlažby. Budú osadené nové lavičky, kôš, parková iluminácia a samozrejme zabezpečená taktiež výsadba zelene. K potoku, ktorý preteká v bezprostrednej blízkosti uvedenej plochy bude realizované drobné schodisko, ktoré bude sprístupňovať prvok drobnej architektúry - "foľuš".

Dátum vloženia: 31. 7. 2023 14:13